Fudbal

Nula u San Dijegu: Superligaški "orlovi" se nisu obrukali u Americi (FOTO, VIDEO)

Reprezentacija Srbije odigrala je prijateljski meč bez golova protiv SAD-a u San Dijegu, a Slavoljub Muslin može biti zadovoljan onim što je video.

Iako je rezultat na semaforu stadiona "Kvalkom" u San Dijegu bio 0:0, reprezentacija Srbije sastavljena od igrača iz Superlige Srbije ostavila je veoma dobar utisak protiv znatno iskusnijeg rivala.

Ovo su početni sastavi reprezentacija SAD-a i Srbije:

Naša reprezentacija imala je i podršku u San Dijegu.

U uvodnim minutima Amerikanci su imali više loptu u svom posedu, pokušavali prodorima po krilu preko igrača srpskog porekla Saše Klještana, ali nije bilo zapaženijih prilika. Prva šansa viđena je u 19. minutu kada je Džermejn Džons šutirao sa nekih 20 metara, ali je bio neprecizan.

Četiri minuta kasnije sumnjiva situacija prilikom napada naše selekcije, oboren je Jovan Đokić od strane Grega Garze, a iako je bilo evidentno da je start bio u kaznenom prostoru, sudija Kevin Morison nije pokazao na belu tačku.

Kapiten "orlova" na ovom meču, Aleksandar Paločević, pravio je probleme odbrani domaćih driblinzima, a posle jedne situacije u kojoj su ga zaustavili defanzivci SAD-a usledila je kontra po desnoj strani, ali na petercu je intervenisao Ćirković.

U 29. minutu pokušao je Darlington Nagbe, njegov šut završio je preko gola.

Više su držali loptu Amerikanci u nogama, uspešno pravili ofsajd zamke, a u 38. minutu Nagbe je opet vrlo dobro šutirao, ali je lopta otišla pored leve stative golmana Srbije Filipa Manojlovića koji se ispružio "koliko je dugačak". Naši su u završnici "pritisli" te su usledila dva kornera, ali rezultat posle prvih 45 minuta glasio je 0:0.

Oko 60 odsto vremena u prvom delu lopta je bila u posedu domaćina, dok šuteva u gol nije bilo (6:4 van okvira).

U poluvremenu Slavoljub Muslin nije izvršio nijednu izmenu, dok je selektor Amerike Brus Arena umesto Džounsa na teren poslao Sebastijana Letgeta. Domaći su već posle 120 sekundi zapretili kada je Klještan pokušao da proigra Žoze Altidora, ali Manojlović je pravovremeno istrčao.

Altidoru je meč protiv Srbije jubilarni 100. u dresu "jenkija".

Klještan je u 57. minutu dobio žuti karton, što je bila prva javna opomena na terenu stadiona "Kvalkom" u San Dijegu. Samo minut kasnije prilika za domaće posle prodora Letgeta koji je centrirao s leve strane, a Klještan loše zahvatio loptu glavom. Izvršio je i Muslin prvu izmenu, Simonović je zamenio Ćalasana. Ćirković i Paločević su razmenili dodavanje, prvonavedeni centrirao, ali bez opasnosti na isteku jednog časa igre. Nisu odustajali domaći od igre po krilima i opet je Klještan ubacio loptu u naš šesnaesterac, ali dobro su reagovali naši odbrambeni igrači.

U 67. minutu, Marko Mrkić koji je u međuvremenu ušao u igru kao i Enver Alivodić, pokušao je posle centaršuta Srđana Plavšića, ali iz srca kazenenog prostora poslao je loptu pored gola. Pet minuta kasnije pokušao je i Simonović, golman SAD-a je lako uhvatio loptu. Ćirković je u 77. minutu ponovo prošao po desnoj strani i uputio centaršut u peterac, ali niko od naših nije uspeo da zahvati tu loptu koja je bila prilično upotrebljiva.

Pripretili su domaći deset minuta pre kraja prodorom po desnoj strani, ali je Maraš izbacio loptu iz kaznenog prostora i otklonio opasnost. Ćirković je koji sekund kasnije zaradio žuti karton, prvi za naš nacionalni tim.

Slavljenik Altidor aplauzom je ispraćen sa terena, a Fudbaslki savez SAD mu je čestitao jubilej, uz želju da odigra još mnogo mečeva.

Potvrđeno je i da je nešto više od 20.000 navijača gledalo meč u San Dijegu.

Meč se u završnici pretvorio u pravi takmičarski, s jakim duelima na sredini terena. Oba selektora pravila su izmene, želeći da provere sve igrače, a do kraja smo videli sjajnu šansu "orlova", kada je posle kontre i udarca Lazara Jovanovića reagovao Rimandi, da bi domaći takođe iz kontre imali za čim da žale - Pontijus je šutirao pored gola Manojlovića.

Na kraju, superligaška selekcija Srbije nije se obrukala protiv SAD-a, radovala je velika želja za pobedom naročito u završnici, kao i borbenost u odbrani.

Slavoljub Muslin imao je šansu da vidi kojim snagama sa domaćeg terena raspolaže, te je ovo bila veoma dobra provera pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Grmelo od emocija: Kapiten Srbije dao gol za Čelsi i iznudio penal pred odlazak iz kluba (VIDEO)

Izvor: BKTVNews (R. J.)